Štandardná cena 86,30 €. Ušetríte 38% (33,20 €) 53,10 €

Skladom
ks

Bezpečnostní infrazávora reflexní - 5 m
viac

Doprava a platba

Bezpečnostní infrazávora - 5m

Je vhodná pro aplikace kde podmínky neumožňují dodatečnou montáž vysílače, který je nahrazen odrazkou. Výhoda spočívá v jednoduché montáži bez nutnosti velkých stavebních úprav. Součastí je i leazer zaměřovací paprsek, který usnadňuje nastavení infračerveného paprsku vůči odrazce. Napájení je flexibilní v širokém rozsahu 24-240 AC/DC.

Infrazávora je určena pro garážová vrata, vjezdové brány, zabezpečovací a signalizační techniku, kde řídí spolehlivý a bezpečný provoz.

Skládá se z infračerveného vysílače a přijímače s optikou, která zabezpečuje dosah 5m. Je klasifikována jako bezpečnostní zařízení a je v souladu s UNI 8612. Paaprsek je pulsně modulován a filtrován proti okolnímu rušení.

Vysílač a přijímač se umísťuje do prostoru, kde hrozí nebezpečí ohrožení osob, zvířat nebo věcí provozem zařízení, nebo kde je třeba signalizovat změnu nebo narušení daného prostoru.

Instalace:

Vysílač / přijímač umístěte proti odrazce ve stejné výšce tak, aby laser paprsek z čočky vysílače dopadal na střed odrazky. 

Vstupní otvor pro připojení musí být vždz dole pro případný odvod kondenzace. Infrazávora není vhodná do výbušného a prašného prostředí!

Montážní výška je cca 400 mm nad zemí dle okolních podmínek nebo míst, kde je třeba kontrolovat požadovaný prostor.

Infrazávory smí instalovat pouze osoby s příslušnou elektrotechnickou kvalifikací.

Zapojení:

MODRÁ HNĚDÁ        12 - 240 V DC  napájení

BÍLÁ / ŠEDÁ                 C - NC (rozpínací kontakt)

BÍLÁ / ČERNÁ              C - NO ( spínací kontakt)

 

Seřízení:

Po připojení napájení přerušte paprsek, LED při přerušeném paprsku na přijímači svítí a relé rozpojí bezpečnostní smyčku. Pokud LED svítí trvale překontrolujte souosost a stabilitu umístění. Popřípadě můžete směr osy paprsku upravit na střed odrazky.

Napájení 12 - 240 V DC , 24 - 240 V AC
Dosah, kmitočet paprsku 5 m       30 Hz
Nastavení optické laserové
Doba zjištění překážky 13 milisekund
Provozní teplota -20 / +40 °C
Výstupní relé max. 3 A / 30 V DC
  C - NC rozpínací kontakt, NO  spínací